Řešení Produkty Služby Kontakt
sk en cs

Poskytovatel připojení k Internetu

IPTV

Vysílání IPTV

Co je IPTV?

IPTV je založena na šíření televize pomocí internetového protokolu. Jedná se o nejmodernější způsob šíření televizního vysílání, který v budoucnu pravděpodobně nahradí všechny ostatní stávající způsoby šíření. Jde o podobný princip jako při sledování televize přes webový prohlížeč na stolním počítači nebo notebooku, avšak přímo na televizoru – pohodlně, bez nutnosti používat myš či klávesnici.

Výhody a nevýhody

Výhodou IPTV je šíření pomocí IP protokolů, které jsou obousměrné. Běžné vysílání jako pozemní DVB-T, satelitní DVB-S či kabelové DVB-C jsou jednosměrné sítě. Tedy jen „ze studia“ k divákovi. IP protokol umožňuje zpětnou komunikaci a můžete si tedy vyžádat jakýkoliv obsah chcete, nemusíte čekat až poběží zajímavý pořad. Již dnes umí řada televizorů prohlížet portály jako Youtube, Hulu, Netflix, archivy České televize či Novy a Primy.

Stačí jedno dálkové ovládání, kterým se ovládá IPTV set-top-box.

Nevýhodou IPTV je jeho mládí. Televizory samotné ještě nejsou pro tento druh vysílání standardizované, přestože již obsahují veškeré potřebné komponenty. Je tedy potřeba používat IPTV set-top-boxy. To se ale v průběhu několika let změní a televizory budou umět přijímat IPTV bez dodatečných zařízení, jako tomu je u digitální pozemní, satelitní i kabelové televize. Pro přenos je třeba kabeláž umožňující přenášet data pomocí IP protokolu, nestačí tedy koaxiální kabely.

Jak vám jej nainstalujeme?

Pokud budujete nové rozvody Internetu, pak Vám doporučíme vlastnosti, které musí síť splňovat. Pokud rozvody máte, zhodnotíme, zda jsou vhodné pro přenos IPTV, případně navrhneme nutné změny.server

Konzultace řešení počítačových sítí

Pokud se chystáte vybudovat sít pro TV a Internet, či chystáte rekonstrukci stávající sítě, poradíme Vám jak vybrat nejvhodnější řešení. Umíme doporučit i nastavit prvky jako switche a routery, od nejmenších pro domácnosti a malé kanceláře, až po metropolitní sítě.server

Dohled a správa počítačových sítí

Připojíme do našeho dohledového systému všechny sledovatelné prvky vaší sítě. Switche, servery, routery, kamery i klimatizace. Můžeme sledovat množství inkoustu či toneru ve vašich tiskárnách a zajistíme včasnou výměnu náplně. Stejně tak budeme monitorovat „zdraví“ všeho vašeho vybavení, které je připojeno na Internet.

Zajistíme Vám bezpečné zálohování. v případě poruchy například telefonu či notebooku prostě jen zapnete jiný přístroj a my obnovíme všechna možná nastavení.web_design

Webové prezentace a aplikace

Webové prezentace

Dle vašich požadavků vám vytvoříme webovou prezentaci a zajistíme její dohledatelnost v internetových vyhledávačích i optimalizaci pro tyto vyhledávače (SEO). Zaregistrujeme internetovou doménu, pod kterou bude prezentace dostupná zajistíme webhosting a nastavíme vám poštovní schránky.

U prezentací klademe důraz na efektivitu celkové koncepce. Cílem je, aby prezentace obsahovala co nejvíce přehledně uspořádaných informací, avšak byla nenáročná jak výkon počítače návštěvníka, tak na kapacitu jeho připojení k Internetu. Pokud se návštěvníkovi stránka načítá pomalu, často ji okamžitě opouští. Samozřejmostí je dodržování standardizovaných formátů pro výměnu dat na Internetu a kódování znaků Unicode (jedna znaková sada pro všechny znaky), což eliminuje možnost chybného nebo neúplného zobrazení na některých zařízeních.

Webové aplikace

Webové aplikace spočívají v použití webového serveru jako hostitele a naprogramování požadovaných funkcí pomocí skriptovacích jazyků, přičemž ovládací rozhraní je přístupné přes webové prohlížeče. Jsou vhodné především tam, kde je požadavek na přístup z velkého množství počítačů, u kterých není předem známo jejich programové vybavení. Webový prohlížeč má dnes prakticky každý počítač a není tedy nutné programovat a instalovat do každého nový software. Vhodné použití pro webové aplikace je pro individuální firemní systémy pro ukládání dat a jejich další zpracování. Webové aplikace dokáží data ukládat do běžně využívaných databázových systémů a je možné je tak číst dalšími programy.© 2024 B3B – Náměstí Přemyslovců 166, 288 02 Nymburk, Česká republika  –  telefon.: +420 910 085 610,   e-mail: info@b3b.cz